22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

آموزش طلاسازی و تفاوت آن با طراحی طلا

آموزش طلاسازی رشته های متفاوتی در ایران و همچنین جهان دارد و اگر به صورت تخصصی در حوزه ی طلا و جواهرسازی بخواهیم فعالیت کنیم، دوره های مختلفی در رابطه با آموزش طلاسازی باید ببینیم. اما سولی که پیش می اید این است که آیا طلاسازی و جواهرسازی با طراحی طلا و جواهر متفاوت است؟

در سال های اخیر تغییر گسترده ای را در صنعت طلا و جواهرسازی شاهد بودیم که یکی از علل این تغییرات، تغییر سبک آموزش طلاسازی و نحوه ی کار و تغییر مراحل ساخت طلا و جواهر است.

در حوزه ی آموزش طلا یک عصر جدیدی به وجود آمده است آن هم طراحی و ساخت طلا با استفاده از نرم افزار های کامپیوتری است. این تکنولوژی با استفاده از نرم افزار اتوکد امکان پذیر است و به واسطه ی آن طراحی ها انجام شده و با دستگاه های مخصوص طلا ساخته می شود. ساخت طلا با استفاده از دستگاه به نوعی پرینت سه بعدی محسوب می شود. قبل از این تکنولوژی طراحان طلا و جاهر با استفاده از دست و قلم طراحی های خود را روی برگه انجام میدادند و آن را نقاشی می کردند و سپس بر طبق طراحی خود طلا را به صورت دستی می ساختند. این روش هم اکنون نیز استفاده می شود.

آموزش  طلاسازی به روش نرم افزار کد CAD

امروزه طراحی طلا و طلاسازی بیشتر به وسیله ی نرم افزار کد انجام می شود. این نرم افزار به شما دقت تسریع و سرعت بخشیدن در کارتان را می دهد و همین باعث طراحی های بیشتر شما شده و به راحتی می توانید در پروژه های سخت تر یک جواهر پیچیده و زیبا طراحی کنید. زیرا در این نرم افزار شما می توانید قسمت هایی که ممکن است مجدد استفاده کنید را کپی کرده و در طراحی دیگر خود در چند ثانیه اضافه کنید. تا بی نهایت امکان زوم روی طرح خود را دارید و می توانید متمرکز تر و با دقت بیشتر به ریزه کاری های طرح خود برسید و این کار باعث می شود دست شما در طراحی باز باشد.

هرچه با نرم افزار بیشتر کار کنید آموزش طاسازی بهتری می بینید و یک نبیجه و طرح زیبا تر خواهید داشت. هر جای طرح را دوست نداشتید به راحتی می توانید به عقب برگردید و آن را بدون کوچکترین دردسری تغییر دهید. حتی در این نرم افزار شما می توانید طرح خود را به طرح اصلی نزدیک کرده و یک تصویر نزدیک واقعیت از آن بسازید. انگار که طرح خد را ساخته اید و از آن عکس گرفته اید. یک جور دیدن نبیجه قبل از ساخت .

طلاساز

طلاساز ها در گذر زمان شغلشان معانی مختلفی را تجربه کرده و می کند. در ابتدا طلاساز فردی بود که آموزش طلاسازی میدید و سپس به صورت تجربه و با دست به ساخت طلا ادامه میداد اما رفته رفته طلاساز مسئولیت های دیگری نیز بدست آورد. یکی از آنها هنر فروش طلا و اینکه فروشنگی بلد باشد و بداند با مشتری چگونه برخورد کند و هنری که دارد را بتواند در حد ارزش خودش بفروشد.

سپس طلاساز به شغل عملی و تجربی خلاصه نشد، یعنی طلاساز کسی نبود که تنها به صورت دستی به ساخت طلا مشغول شود بلکخ می توانست به گونه های مختلف آموزش طلاسازی ببیند و به صورت دستی و یا طراحی با نرم افزار های به خصوص طلای مورد نظرش و ایده هایش را طراحی و بسازد.

البته بماند که طلاسازی مدرن و طلاساز های مدرن سرعت کار بیشتری همراه با دقت و تمرکز بیشتری دارند. یعنی تولید افزایش یافته و این مورد در صورتی هست که کیفیت تولید نیز بهبود داشته و طلا ها تمیز تر و با دقت تر از گذشته ساخته می شوند و درصد خطای انسانی در آن به شدت کاهش پیدا کرده است.

شما هم اگر می خواهید در زمینه ی ساخت طلا و یا طراحی طلا آموزش ببینید در آموزشگاه طلاسازی فخرآریا تمام این دوره ها برگزار شده و شما می توانید زیر نظز بهترین اساتید آموزش دیده و مدرک معتبر دریافت کنید. بسته به سلیقه ی خود و علاقه ی خود می توانید دوره های مختلف در حوزه ی طلا و جواهر را در این آموزشگاه، آموزش ببینید. این دوره ها شامل: فروشندگی طلا و جواهر، طراحی طلا به وسیله ی نرم افزار ها و کامپیوتر و طلا و جواهر سازی می شوند.