22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

طلا و جواهر اصل را چگونه از بدل تشخیص دهیم ؟

همانطور که می دانید تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که تشخیص طلا و جواهر اصل از بدل آن تخصص می خواهد و آنقدر بدل ها کیفیت های خوبی گاها دارند و با اصل آن مو نمی زنند که تشخیص بسیار سخت می شود. همچنین روز به روز نیز این صنعت رو به زیاد شدن است و طلا و جواهرات تقلبی با کیفیت بالا روز به روز بیشتر تولید می شود. دلیل تولید روز افزول طلا و جواهر بدل چیست؟ چگونه می توان طلا و جواهر اصل را تشخیص داد؟

چرا تولید طلا و جواهر بدل روز به روز افزایش می یابد؟

صنعت طلا و جواهرات اصل دارای سرمایه های بسیار زیادی هستند و بخش کوچکی از این سرمایه ها صرف تبلیغات گسترده و زیبایی می شود که تمام مردم را در هر قشری مجذوب می کند و فکر نیاز را در آن ها بیدار می کند. یعنی شاید طلا و جواهر یک نیاز نباشد اما با صنعت تبلیغات این یک نیاز برای انسان فرض می شود. از طرفی تمام قشر ثروتمند جامعه و افراد وفق و زیبا و خوش پوش از جواهرات اصل استفاده می کنند و تبلیغات نیز این را نشان می دهد. افراد ثروتمند و معروف و مشهور جامعه در استفاده از جواهرات یکی از سوژه های اصلی تبلیغات است. حالا قشر معمولی هم احساس نیاز کردند و هم تصور می کنند با استفاده از جواهرات می توانند خود را انسانی ثروتمند و موفق نشان دهند، اما ایا توانایی خرید طلا و جواهر اصل را دارند ؟ خیر

واقع بینانه درصد بسیار کمی توانایی خرید جواهرات اصل و گران قیمیت را دارند و چون یک صنعت ای پر از زیبایی است، مردم نیز دوست دارند در هر جایگاه و با هر درآمدی از انها استفاده کنند، پس جواهرات بدل را جایگزین آن می کنند.

اما گاهی موقعیتی پیش می آید که فردی توانایی خرید جواهرات اصل را دارد اما نمی تواند اصل و بدل را از هم تشخیص داده و یا از مکان های معتبر خرید نمی کند و یا … به هر طریقی به اشتباه جواهرات تقلبی میخرد.

چگونه طلا و جواهر اصل را از بدل آن تشخیص دهیم؟

طلا و جواهر اصل قیمیت مشخص دارند و اگر دیدید مجموعه ای با تخفیف می خواهد به شما بفروشد و یا قیمتی پایین تر از قیمت مشخص شده داشت،شک کنید و گول نخورید زیرا ممکن است تقلبی باشد.

قابل اعتماد بودن فروشنده را حتما لحاظ کنید، یعنی بررسی کنید که آیا فروشنده قابل اعتماد است؟ ایا امکان تعویض، و مرجوعی وجود دارد؟ ایا کسانی که از او خرید می کنند رضایت دارند و شما می توانید رضایت مشتریان او را مخصوصا زمانی که آنلاین خرید میکنیم بررسی کنیم؟

کد طلا ی خود را بررسی کنید: از سال 1973 قانونی تحت کد داشتن فلزاتی مانند پلاتین، نقره، پالادیوم و طلا گذاشته شد که تمام این فلزات در صورت اصالت باید علامت گذاری شوند. درج کد روی فلزات و طلا هایی که می خرید نشان دهنده ی اصالت آنهاست.

اگر شما طلا و جواهر خود را از برند خاصی خریداری می کنید که اصالت آن مشخص است و اعتماد عموم را جلب کرده می توان گفت که نگرنی ای وجود ندارد؛ اما باز هم اگر از شعب و یا نمایندگی های او خریداری کنید این اطمینان را دارید در غیر این صورت اگر به صورت دست دوم از فرد دیگری طلا و جواهر برند را خریداری می کنید و یا از هر جای دیگری به غیر از نمایندگی ختما نشانی هایی از آن برند روی طلا و جواهرات آن حک شده است در غیر این صورت فاکتور و برگه ی خرید آن را دریافت کنید و یا برای اطمینان به نمایندگی برند رفته و اصالت آن را بررسی کنید.

اگر می خواهید با عنواه سنگ هایی که برای ساخت جواهرات استفاده می شوند آشنا شوید و یا بتوانید گوهرشناسی بیاموزید و یا بتوانید تا حد زیادی اصالت سنگ ها را تشخیص دهید، ما در آموزشگاه طلا و جواهرسازی فخرآریا دوره ی گوهر شناسی برگزار می کنیم تا بتوانید این هنر بزرگ را بیاموزید و حتی از آن کسب درآمد داشته باشید. جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

جواهرات را شناسایی کنید: هر جواهر و سنگ قیمتی و اصیلی یک سری ویژگی و خصوصیات منحصر به فرد خودش را دارد که در هیچ سنگ جعلی با کیفیتی نمی توان آن ها را پیدا کرد. پس شما با دانستن ویژگی های منحصر به فرد هر سنگ به راحتی می توانید تفاوت اصل و جعل سنگ را تشخیص دهید، که آموختن این ویژگی ها نیز در دوره های گوهرشناسی فخرآریا برای شما فراهم شده است.

این روش هایی که بیان شد تنها چند روش از صد ها روشی است که می توان به کار برد تا اصالت طلا و جواهر را تشخیص داد.