22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

معرفی آموزشگاه

آموزشکاه فخر آریا به همت آقای جواهری که بیش از 50 سال سابقه جواهر سازی و مغازه داری این فن را دارند افتتاح گردیده است . ایشان پس از پایان تحصیلات متوسط به  دانشگاه لاف برو در انگلستان رفته و پس از بازگشت به کشور، از سال 1346 مستقلاً با افتتاح مغازه ای وارد صنف طلا و جواهر تهران شده اند. چند سال پس از انقلاب اسلامی به کشور آلمان مهاجرت و در آنجا نیز با افتتاح مغازه جواهر سازی و فروشی، بیش از پیش با دنیای پیشرفته این صنعت آشنا شده اند. ایشان پس از ده سال با کوله باری از تجربیات سنتی و آکادمیک به میهن باز گشتند و با حسن نیت فراوان آموزشگاهی را برای آموزش خانمها و آقایان افتتاح نموده اند، تا آموخته های خود را به علاقمندان شغل آباء اجدای شان  بی آموزند . با روش آموزشی بسیار پیشرفته که ابدایی ایشان است ، کار آموزان می توانند با روزی چهار ساعت کار عملی در آموزشگاه پس از یک دوره چهار ماهه به حدی از توانایی و مهارت در ساخت زیور آلات خواهند رسید، که اگر این کارآموز به کارگاهی برای شاگردی و آموزش  می رفت، شاید بعد از چهار سال شاگردی، می توانست به این درجه از مهارت رسد .  این روش آموزشی به کارآموزان این فرصت را می دهد تا با بهره گیری از کتاب تکنیک طلا و جواهر سازی بقلم استاد یدالله جواهری آریا با هوش و استعداد خود که لازمه ورود به این حرفه است، توان شخصی و استعداد خودشان را در این حرفه تا جایی بالا برند که دیگر نیازمند به راهنمایی استاد نداشته باشند . آموزشگاه جوانان مبتکر خلاق را به مسابقات دوره ای مهارت معرفی و در المپیاد های بین المللی شرکت  خواهد داد تا با دستان هنرمندانه خودشان زیور آلات زیبایی  به سازند و خود  را به جهانیان معرفی نمایند .
تجربه در ساخت و هنر فروشندگی بیش از 50 ساله استاد جواهری آریا دراین صنعت که از کودکی در کارگاه پدر و عموهایش آنها را  آموخته اند، به هنر جویان امروزی این فرصت را می دهد تا در آموزشگاه ” فخر آریا ” که یکی از بهترین و معروفترین مجتمع های  آموزشی این صنعت است هنر ساخت را بی آموزد . مربیان و اساتیدی که با ایشان همکاری می کنند از صاحب نظران این حرفه میباشند وکه بسیاری از سازندگان امروزی از شاگردان این استاد اند .

آموزشگاه فخر آریا براى خانمها و آقايان علاقمند این دوره ها را دارد : طلا و جواهر سازی ،  گوهر شناسی، مخراج کاری، دوره فروشندگی (مکمل مغازه داری) طراحی با کامپیوتر و کلاسیک آموزش داده می شود .

کارآموزان طلا و جواهرسازی در یک دوره چهار ماهه، همه روزه از ساعت 9 تا 13 و یا 14 تا 18 در بخش آموزش کارگاهی در آموزشگاه شرکت می کنند. آموزش به صورت گروهی برگزار می شود و هر کار آموز یک میز مخصوص برای خودش دارد و کار ساخت را زیر نظر استاد مرحله به مرحله انجام می دهد. به همین خاطر روزی که کار آموز در آموزشگاه ثبت نام نماید می تواند از فردا همان روز بعد از خرید ابزار آلات مخصوص برای خودش ، در کلاسهای جواهر سازی شرکت نماید .

 کل شهریه این دوره چهار ماهه ساخت که از مبتدی تا پیشرفته انجام می پذیرد ، طبق تعرفه سازمان فنی وحرفه ای چهار ميليون و پانصد هزارتومان می باشد . هنرجو با پرداخت مبلغ شهریه می توانند علاوه بر فراگیری ساخت ، بدون پرداخت مبلغی دیگر آموزش تعمیرات ، توخالی سازی، دوره مقدماتی مخراجکاریو ملیله کاری اصفهان را هم  آموزش بینند . هر هنرجو می تواند پس از ثبت نام از فردای همان روز هم از کلاس ساخت استفاده نماید . سالن کلاسهای ساخت آقایان از خانم ها جداگانه بوده و در دو سالن جدا از هم به آموزش این فنون می پردازند . کارآموزان در تمام طول چهار ماهه با فلزات نیمه قیمتی چون نقره ، مس و برنج کار آموزشی را آغاز و تا انتها با این سه فلز  به آموزش ساخت زیور آلات می پردازند . هنر جو یان در یکماهه اول آموزشی در کارگاه با تمام  تکنیک ساخت آشنا و در سه ماهه باقی مانده به مدل سازی می پردازند. با ساخت قطعات مختلف چون ساخت مارکیز، باگت، برگی، اشکی، قفسه بندی  در اندازه های  مختلف ، و در انتهای قطعه سازی می آموزند تا چگونه آنها را به یکدیگر متصل سازد تا مبدل به یک انگشتر ، گوشواره، دستبند، گردنبند و یا یک مدالی زیبا گردد.

هنرجو با پرداخت شهریه مصوب شده اعلام شده تا پایان دوره ساخت دیگر هیچ هزینه ای برای آموزش طلا و جواهر سازی پرداخت نه خواهند کرد . مضافاً براین که چنانچه پرداخت کلیه مبلغ شهریه برای برخی از هنرجویان به صورت یکجا مقدور نباشد می توانند با پرداخت نصف شهریه و دادن بقیه مبلغ به صورت یک چک یک ماهه از کلاس ها استفاده کنند. برای هنرجویانی که پرداخت بقیه مبلغ در یک فقره چک هم مقدور نباشد می توانند در دو فقره چک یکماه و دو ماهه از کلاسها استفاده نمایند .

هنرجو گرامی

در حال حاضر به دلیل تکمیل بودن ظرفیت کلاس ها امکان ثبت نام اینترنتی وجود ندارد . به منظور پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر دوره ها با شماره های 22257713 و یا 22264933 تماس حاصل فرمایید .

 

( توجه فرمایید) چنانچه سئوالی برایتان پیش آمده که میخواهید آنرا از آموزشگاه پرسش نمایید ، لطفا تلفنی بپرسید نه با ایمیل که مدتی طول خواهد کشید پاسخ بشما