22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

طلا و جواهرسازی های معروف جهان

بسیاری از طلا سازان علاوه بر شغلی که دارند به یک شغل مرتبط در حوزه ی کاری طلاسازی وارد می شوند و فعالیت می کنند. اما بسیاری دیگر در حوزه ی خود یعنی طلا و جواهرسازی می مانند و این حرفه را ادامه می دهند. اما خود این شغل نیز تنوع زیادی دارد چون زیورآلات متفاوتی وجود دارد و هر روز نیز تنوع آنها بیشتر می شود: دستبند، گردنبند، انگشتر، گل سینه، گوشواره، انواع آویز ها و ….

اما در کل شغل و حرفه ی هر فردی بسته به توانایی ها وخلاقیت های او انتخاب می شود. ممکن است فردی به صورت تخصصی روی طلا و جواهرسازی فعالیت انجام دهد و موفق باشد و ممکن است فردی در حوزه ی طلا فعالیت کرده اما چندین رشته را انتخاب کند.

البته طلا سازی نیز برای هر فرد متفاوت است زیرا یک زمانی ممکن هست فردی تنها با دیدن دوره های آموزشی و پیش زمینه ای سطحی وارد این حرفه شود و به عنوان شغل طلا ساز کسب و کار خود را ادامه دهد. اما از طرفی اگر فردی دوره های تخصصی آموزش را دیده باشد و تجربه نیز کسب کند همچنین خلاقیت و استعداد کافی نیز داشته باشد می تواند از حوزه ی طلا سازی که طرح های آماده را دوباره سازی می کنند، خارج شده و به یک طراح طلا و جواهر متخصص تبدیل شود.

شما در آموزشگاه طلا و جواهرسازی فخرآریا فرصت آموزش دیدن به صورت تخصصی را دارید و پس از گذراندن دوره های آموزشگاه فخرآریا می توانید به صورت حرفه ای یک طراح طلا و جواهر باشید.

کارتیه یکی از معروف ترین شرکت های طلا سازی و جواهر سازی جهان است که توسط یک جواهر ساز فرانسوی به نام لوییس کارتیه در سال 1847 ساخته شد و پس از مرگ او پسران او این حرفه و کسب و کار را ادامه دادند. کارتیه یکی از تولید کنندگان اصلی طلا و جواهر بزای خانواده های سلطتنتی بوده و هم اکنون نیز هست.

بوچلاتی یک شرکت طلا و جواهرسازی بسیار معروف است که دیگر حتی اثار آن را نمی توان در مغازه ها پیدا کر و خرید و اثر های آن تنها به صورت مزایده به فروش می روند. این شرکت در سال 1919 تاسیس شد و بنیان گذار او ماریو بوچلاتی ایتالیایی است که هم اکنون نوادگان آن این برند را اداره می کنند و به یکی از هلدینگ های طلا سازی معروف جهان تبدیل شده است.

گراف یک برند طلا و جواهرسازی بسیار معروف انگلیسی است که توسط لارنس گراف تاسیس شد. لارنس گراف از سن 16 سالگی به ساخت طلا و جواهر مشغول می شود و این برند را تاسیس می کند.

پیاژه شرکت جواهر سازی معروف سوییسی است که در سال 1874 تاسیس شد. بنیان گذار او جورجس پیاژت بوده و با ساعت های لوکس کار خود را شروع کرد و شناخته شد. و بعد از طلا به جواهر سازی و طلا سازی رسید و در این حرفه هم نیز بسیار شهرت پیدا کرد.

بولگاری برندی است که در زمینه های مختلف از جمله لباس، کیف، کفش و ساعت نیز فعالیت دارد اما بولگاری یک شرکت طلا سازی و جواهر سازی نیز دارد که بنیان گذار او سوتریس بولگاریس آن را در 1881 تاسیس کرد و جواهرات بسیار زیبا و گرانبهایی نیز دارد.

کسی که طلا سازی بلد باشد و به ساخت طلا تسلط ذاشته باشد در حوزه های مختلفی می تواند فعالیت کند و در مجموعه ای مختلفی می تواند  کار کند، اما اغلب طلا سازان علاقه دارند به صورت فردی کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یک طلا و جوار سازی مخصوص خود را تاسیس کنند. درآمد میانگین طلا سازان در خارج از ایران به طور سالیانه 30 هزار تا 70 هزار دلار تخمین زده می شود که این عدد بستگی به خلاقیت و تخصص طلا ساز دارد.

آموزشگاه طلا و جواهر سازی فخرآریا در حوزه ی طلا و جواهر دوره های آموزشی مختلفی زیر نظر اساتید و متخصصین با تجربه برگزار می کند تا شما علاقه مندان بتوانید آموزش ببینید و وارد کسب و کار طلا و جواهر شده و با استفاده از دوره های آموزشی ما و خلاقیت و استعداد خودتان در این مسیر روز به روز پیشرفت نمایید.