22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

طلا و جواهرسازی

هنر جویان رشته طلا و جواهرسازی می توانند این دوره را در مدت زمان چهار ماهه ، هر هفته شش جلسه چهار ساعته از ساعت 9 الی 13 و یا اینکه از ساعت 14 الی 18 بصورت عملی در آموزشگاه برگزار می گردد، شرکت نمایند . آموزش به صورت گروهی انجام می پذیرد و هر کارآموز یک میز کار مخصوص به خودش در اختیار دارد که زیر نظر استاد، قطعات را مرحله به مرحله به انجام می رسانند. هنرجویان می توانند پس از ثبت نام از فردای همان روز در کلاسهای ساخت شرکت نماید. بدیهی است کلاسهای خانم ها و آقایان در دو سالن تفکیک شده از هم برگزار می گردد و تنها استاد کار است که برای تدریس بین این دو سالن در تردد است .
شهریه این دوره چهار ماهه طلا و جواهر سازی که در یک پکیج ساخت به هنر جویان ارایه میگردد ، شامل : طلاسازی + جواهر سازی +توخالی سازی + ملیله کاری + تعمیرات و حتی آشنایی با مراحل مقدماتی مخراجی ( سوار کردن سنگ ) به هنرجویان تدریس داده خواهد شد . هنرجویان پس از گذراندن این دوره چهار ماهه گذشته از این که با تمام مراحل مختلف تکنیک ساخت طلا و جواهر سازی عملا آموزش خواهند دید، البته در قسمت مخراجی هنرجویان تنها بطور چند جلسه مخراجکاری بصورت مقدماتی و ابتدایی که جواهر سازی آنها بهتر خواهد شد تدریس می شود هنرجویان با پرداخت تنها یک شهریه، کلیه این شش فنون را طی چهار ماه می آموزند.
مبلغ شهریه این دوره از مبتدی تا پیشرفته ، یازده میلیون تومان، چنانچه پرداخت تمام مبلغ شهریه برای برخی از هنرجویان به صورت یکجا امکان پذیر نباشد، هنرجو می توانند با پرداخت مبلغ پنج میلیون تومان در زمان ثبت نام، مابقی بدهی خود را طی یک و یا حتی دو فقره چک یک و دو ماهه تسویه نمایند . هنر جویان پس از ثبت نام می توانند از روز بعد در کلاس های عملیاتی ساخت شرکت نمایند .
آموزشگاه برای رفاه هنرجویان ساخت طلا و جواهر سازی که هزینه شان کمتر گردد، معمولا با فلزات نیمه قیمتی چون نقره ، مس و برنج که هر سه از فلزات ارزان قیمت نسبت به طلا هستند تدریس می نماید . زیرا طلا بسیار گران قیمت است و هنرجویان هم در ابتدا تدریس قادر بجمع آوری تکه های جدا شده و یا خورده های سوهانکاری خود نمی باشند. لذا برای از بین نرفتن طلا و هزینه اموزش زیاد هنرجویان ، آموزشگاه بیشتر با این سه فلز که طلا نیستند تدریس ساخت را به هنرجویان می آموزد . البته این سه فلز همچون طلا قابلیت ذوب شدن ، نورد کردن، از حدیده کشیدن ( مفتول در آوردن)، اره کاری، در انتها سوهان کاری و ساب زدن و پرداخت کردن را مثل طلا دارد .
کارآموزان از جلسه اول حضورشان در کلاسهای ساخت می آموزد که چگونه این فلز را ذوب و از چرخ نورد و حدیده میتوان عبور دهند . در روزهای بعد هنرجویان با نحوه ساخت قطعات مختلف چون مارکیز، باگت، قفسه بندی ، زیر بندی ، لامه بندی، بازوی ایتالیایی ، ساخت انگشتر سولیتر ، زنجیر کارتیه ، دستبند رولکسی ، آویز تنسی، فلاور ، شکوفه سازی و یا ساخت انوای مدل سازیها را مطابق با کتاب استاد جواهری ( تکنیک طلا و جواهر سازی ) زیر نظر استاد می آموزند.
در پایان دوره چهار ماهه هنرجویان توسط آموزشگاه به آزمون سازمان فنی و حرفه ای معرفی و آنها پس از گذراندن موفقیت آمیز امتحانات به دریافت دیپلم مهارت های فنی ( دیپلم بین المللی ) با 480 ساعت کار عملیاتی نایل خواهند شد .

هنرجو گرامی

در حال حاضر به دلیل تکمیل بودن ظرفیت کلاس ها امکان ثبت نام اینترنتی وجود ندارد . به منظور پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر دوره ها با شماره های 22257713 و یا 22264933 تماس حاصل فرمایید .

( توجه فرمایید) چنانچه سئوالی برایتان پیش آمده که میخواهید آنرا از آموزشگاه پرسش نمایید ، لطفا تلفنی بپرسید نه با ایمیل که مدتی طول خواهد کشید پاسخ بشما

  • هزینه ثبت نام: 11,000,000
  • تخفیف ثبت نام آنلاین: 0%

فرم ثبت نام