22912130 - 32 | 22264933 | 09194101401 javaheri@fakhraria.com

درباره ما

آموزشگاه فخر آریا مفتخر است که با تاسیس و مدیریت آقای یدالله جواهری و سابقه پنجاه ساله در اتحادیه طلا و جواهر سازی تهران را دارد اقدام به آموزش این حرفه نموده است؛ این آموزشگاه به استناد تاییدیه اتحادیه کشوری و طبق استاندار های سازمان فنی حرفه ای که از معتبر ترین مراکز آموزشی کشور می باشد آماده خدمات به علاقمندان است . کادر آموزشی با داشتن اساتید مجرب و کار آزموده که سالهاست در فنون مختلف جواهر سازی چون طراحی ، گوهر شناسی ، مخراجکاری ( مرصع کاری ) کار کرده اند زیر نظر استاد جواهری مشغول به تدریس می باشند . اما فروشندگی مکمل ( مغازه داری ) توسط استاد یدالله جواهری که بیش از 50 سال در تهران و آلمان مغازه طلا و جواهر فروشی داشته اند تدریس می گردد .
از مجموعه کتاب های زیر شما عزیزان می توانید انتخاب و ضمن پرداخت مبلغ، آنرا بطور مستقیماً در محل آموزشگاه تحویل بگیرید.

معرفی خانواده جواهری :

از زمانهای دور در کشور ما ایران سازندگانی بسیاری بوده اند که به حرفه جواهر سازی و فروشی مشغول و بعضاً این فنون را به خانواده و یا دیگران آموخته اند. خانواده من هم در این حرفه قدمتی بیش از دویست ساله دارند، جد پدریم که در زمان سلطنت فتحعلی شاه قاجار با نام حاج محمد مهدی مشهور به ( جواهری ) بود مغازه اش در بازار تهران بوده است . آنچه از او بخاطر دارم تعریفات پدرم بود که از کودکی در مورد پدر بزرگش برایم میکرد . تنها عکس بیادگار مانده از جدم همیشه یکی از تزئینات آویزان شده در اطاق مهمانخانه پدر بزرگم ( حاج مرتضی جواهری ) بود که از سخاوت و بزرگ مردی پدرش برایمان به کرات سخن می گفت . نقشی که از آن مرد بزرگ در خاطره ام همیشه باقی مانده است ، تعریفات پدر و پدر بزرگم از آن بزرگ مرد خانواده است که همیشه و همه جا در طار و پودم خواهد ماند .

نقش بستم رخ زیبای تو درخانه دل ×××خانه ویران شد و آن نقش بدیوار بماند .

دیدن ساخت ها و مدل های مختلفی از سنگ های جواهرات اجداد و پدرانم می باشد . سبکها جواهراتی که اکثراً با تراش های قدیمی به روی زیور آلات نشانیده بودند ،بخصوص مدل های ساخته شده با دست قدیمی که نظر هر بینده ای را بخود جلب می کرد . البته این گونه زیور آلات را بیشتر در دوران طفولیتم در بین اجناس پدر بزرگم حاج مرتضی جواهری و احیاناً پدرم می دیدم . پدرم را در زرگرخانه تهران به نام استاد حاج ابوالقاسم جواهری می شناختند و به حق یکی از اساتید این فن بود . در بین اساتید قدیم که پا از بازار تهران بیرون و به خیابان لاله زار آن روزها گذاشتند ، نام سه تن از عموهایم چون حاج محمود گوهربین ، حاج احمد جواهری جهان ، حاج عباس گوهربین در بین سازندگان بیشتر از همه می درخشید و بدون اغراق در هنر جواهر سازی از رده های بالا این صنعت می باشند . اگر این حرفه در خانواده ما ادامه پیدا کرده به دلیل ژنتیکی و موروثی بوده و گرایش ما به این فنون که با خونمان اجین گردیده است یکی از صفات خدا دادی است.

هنرجو گرامی

در حال حاضر به دلیل تکمیل بودن ظرفیت کلاس ها امکان ثبت نام اینترنتی وجود ندارد . به منظور پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر دوره ها با شماره های 22257713 و یا 22264933  09194101401   تماس حاصل فرمایید .

( توجه فرمایید) چنانچه سئوالی برایتان پیش آمده که میخواهید آنرا از آموزشگاه پرسش نمایید ، لطفا تلفنی بپرسید نه با ایمیل که مدتی طول خواهد کشید پاسخ بشما 

درباره ما